סקולפטרה

סקולפטרה אינה עוד חומר מילוי עורי! מדובר בחומר ביו-סטימולטורי המסייע להמריץ את ייצור הקולגן בגוף כדי לחולל הליך טבעי לחידוש העור שימלא קמטים, יוסיף נפח שאבד, יהדק עור נפול ויעניק מראה פנים בריא ורענן.

סקולפטרה – עובדות שחשוב לדעת

 • סקולפטרה הוא חומר מילוי עורי לפיסול עור הפנים ללא ניתוח, המוזרק לעור כדי להעלים קמטים, קמטוטים, שיפור מרקם והצערת עור הפנים
 • מתאים למיצוק עור הפנים והעלמת צלקות אקנה
 • סקולפטרה הוא חומר סינתטי תואם ביולוגית המעורר את ייצור הקולגן.
 • השימוש בסקולפטרה לטיפולים כמו מיצוק עור הפנים או מיצוק הצוואר, אושר על ידי ה-FDA.
 • טיפול לא פולשני עם מינימום תופעות לוואי ובניהם: נפיחות, אדמומיות, כאב קל וחבורות באזור ההזרקה.
 • אין צורך בהכנה מיוחדת או בבדיקה מוקדמת כדי לעבור טיפולי סקולפטרה.
 • התוצאות ניכרות כבר לאחר הטיפול הראשון, והתוצאות המלאות יופיעו בהדרגה לאחר מספר שבועות.
 • ההליך הטיפולי מציע למעשה מתיחת פנים ללא ניתוח והוא מורכב משלוש הזרקות בפריסה הנמשכת כ-4-3 חודשים.
 • התוצאות יכולות להחזיק מעמד עד שנתיים.
פיגמנט לוגו

מתלבטים לגבי טיפול סקולפטרה לעור פנים גמיש וצעיר?
התייעצו עם מומחים עוד היום!

פיגמנט לוגו

מהו טיפול סקולפטרה?

הזרקות סקולפטרה יכולות להעלים קמטוטים עדינים, קמטים עמוקים, עור נפול וסימני הזדקנות אחרים הנוצרים עקב אובדן קולגן, ולשקם בהדרגה הן את הנפח והן את המבנה של עור הפנים.

חלקיקי הסקולפטרה נספגים בגוף ועוזרים להמריץ ולשחזר את ייצור הקולגן הטבעי, שמצדו מתחיל לשפר בהדרגה את מבנה העור, תוך מילוי הקמטים והידוק העור הנפול.

חומרים ביו-סטימולטורים ממריצים את הגוף לייצר קולגן ואלסטין כדי לחזק את העור באופן טבעי, ובכך הם משמשים כשיטה טבעית מעולה להעלמת קמטים ולפיסול פנים ללא ניתוח.

סקולפטרה היא אחד החומרים הביו-סטימולטוריים, שהמרכיב העיקרי שלה הוא: PLLA (Acid Poly-L-Lactic).
הזרקת סקולפטרה להמרצת ייצור שני החלבונים, קולגן ואלסטין, אושרה על ידי ה-FDA. שני החלבונים הללו מוסיפים לעור באופן טבעי נפח, ליפטינג ולחות.

אנשים לאחר גיל 20 מאבדים בכול שנה כ-1% מהקולגן. עד גיל 40, רוב האנשים מאבדים עד 20% מהקולגן הטבעי שלהם. הקולגן הוא חלבון סיבי שעוזר לשמור על צורת העור ומבנהו, ומסייע לעור להתנגד לסימני ההזדקנות המתבטאים בקמטוטים עדינים, בקמטים עמוקים ובעור רפוי.

למי הטיפול מתאים?

השימוש בסקולפטרה הוא בטוח ויעיל, אבל אינו מומלץ לאנשים הסובלים מאלרגיות לאחד המרכיבים בסקולפטרה, וגם לא לאנשים הנמצאים במצבים רפואיים הגורמים להצטלקות לא סדירה. בנוסף, אין להזריק את החומר באזורים שבהם נגעי עור, ציסטה, פריחה או דלקת עור אחרת, וגם לא לצורך טיפול בפיגמנטציה או להעלמת צלקות אקנה.

כיצד מתבצע הטיפול?

חומר הסקולפטרה מוזרק לעור כדי להפחית את הקמטים בפנים. החומר מכיל PLLA, שממריץ את ייצור הקולגן שמצדו מסייע להחזיר לפנים בהדרגה את המלאות והגמישה המעניקות מראה של עור מהודק וחלק יותר. בסופו של דבר, עור פנים ייראה רך וצעיר יותר.

במהלך הייעוץ הראשוני, תתבקשו לספק את ההיסטוריה הרפואית שלכם, כולל כל מצב רפואי או אלרגיות. במהלך הטיפול הראשון המטפל ימפה את נקודות ההזרקה על העור וינקה את האזור. יתכן שישתמש בקרם אלחוש מקומי כדי להפחית כל אי נוחות. לאחר מכן יוזרק חומר הסקולפטרה לעור.

מיד לאחר הטיפול תוכלו לחזור לפעילות הרגילה שלכם, ולפעול בהתאם להנחיות המיוחדות שקיבלתם מהמטפל, לדוגמה:

 • במהלך 24 השעות הראשונות, להניח קרח על האזור המטופל למשך מספר דקות בכל פעם.
 • לאחר הטיפול, לעסות את האזור במשך 5 דקות בכול פעם, 5 פעמים ביום למשך 5 ימים.
 • להימנע מחשיפה לשמש או ממיטת שיזוף עד שכל האדמומיות והנפיחות יחלפו.

לפני ואחרי הזרקות סקולפטרה

פיגמנט לוגו

מתלבטים לגבי טיפול סקולפטרה לעור פנים גמיש וצעיר?
התייעצו עם מומחים עוד היום!

פיגמנט לוגו

מתי רואים תוצאות?

לעתים, ניתן להבחין בתוצאות כבר לאחר הטיפול, אבל בדרך כלל יעברו מספר חודשים עד שייראו התוצאות הסופיות של הטיפולים שלכם.

חשוב להבין שהתוצאות הן הדרגתיות, כך שיחלפו מספר שבועות עד שתוכלו לראות את מלוא ההשפעה של הטיפול בסקולפטרה בצוואר, בלחיים ובכול אזור אחר בפנים.

כמה זמן מחזיק הטיפול?

התוצאות של טיפולי פנים בסקולפטרה נמשכות עד שנתיים, ומאפשרות לכם ליהנות מעור משופר ומוצק יותר הנראה איכותי וטבעי לחלוטין.

סקולפטרה תופעות לוואי וסיכונים

תופעות הלוואי השכיחות ביותר לאחר ההזרקה הן זמניות וכוללות נפיחות וחבורות באזור המטופל שיחלפו תוך מספר ימים. תופעות לוואי נפוצות אחרות עשויות לכלול: רגישות, כאב, אדמומיות, דימום, עקצוץ או גושים.

יש אנשים המפתחים גושים קטנים מתחת לעור, המורגשים בעת לחיצה על האזור המטופל. יש מטופלים שדיווחו על גושים גדולים יותר, כאשר חלקם מופיעים מאוחר יותר עם או בלי דלקת או שינויים בגוון העור. השכיחות המדווחות בהתייחסות להיווצרות גושים בעקבות טיפול בסקלפטרה הייתה 9%-7%.

נראה שתופעות לוואי אלה קשורות לעומק ההזרקה, מה שמדגיש את החשיבות של בחירה במטפל שהוא איש מקצוע מוסמך.

כמה טיפולים נדרשים להשגת תוצאות טובות?

המטפל יקבע את מספר המפגשים הנדרש לטיפול בעור שלכם, להשגת התוצאה הטובה ביותר. בדרך כלל מדובר בשלושה מפגשים לזריקות סקולפטרה הפרוסות על פני 3 עד 4 חודשים.

טיפול בסקולפטרה – באזורי הפנים השונים

 • טיפול בלחיים: המרצת הגוף לייצר קולגן טבעי תשפר את איכות העור ותהפוך את עור הלחיים למוצק וזוהר יותר. הזרקת סקולפטרה עוזרת להידוק העור לאורך הלחיים וקו הלסת.
 • הזרקת סקולפטרה לשפתיים יכולה לטפל בשפתיים דקות מדי.

 

פיגמנט לוגו

מתלבטים לגבי טיפול סקולפטרה לעור פנים גמיש וצעיר?
התייעצו עם מומחים עוד היום!

פיגמנט לוגו

על היתרונות והחסרונות של הטיפול בסקולפטרה

כשאתם בוחנים אפשרויות לטיפול בסקולפטרה לשיפור עור הפנים שלכם, כדאי לשקול את היתרונות והחסרונות שיעזרו לכם לקבל החלטה מושכלת!

סקולפטרה – יתרונות

 • הליך טבעי יותר מהחלופות האחרות: חומרי המילוי הפופולריים עשויים מרעלנים, כמו בוטוקס. סקולפטרה כמילוי, לעומת זאת, עשוי מתרכובת טבעית שהגוף משחרר במהלך פעילות גופנית נמרצת (במטרה לעבות את השרירים והעור על ידי המרצת ייצור הקולגן). שלא כמו חומרי המילוי האחרים, שנשארים במקומם ועשויים להוביל להרעלה ושיתוק חלקי, חומר הסקולפטרה הוא תואם ביולוגי ונספג בבטחה בגוף.

 • תוצאות במראה טבעי: הזרקת סקולפטרה מציעה תוצאות בעלות מראה טבעי יותר. אחרי הכול חומר זה פועל לאורך זמן כדי להמריץ קולגן ולהחזיר נפח לאזורים המטופלים. החלופות המבוססות על רעלנים פועלות אמנם מהר יותר אבל הן פוגעות בתפקוד העצבים ומקפיאות שרירים, מה שמעניק מראה פנים נוקשה ולא טבעי.

 • למעט ניתוחים פלסטיים, מילוי פנים בסקולפטרה הוא אחת האפשרויות המחזיקות מעמד זמן רב יותר. חומרי המילוי המבוססים על חומצה דורשים פחות מפגשים, אבל התוצאות שלהם נמשכות רק 6-4 חודשים, לעומת הטיפול בסקולפטרה שיימשך כשנתיים. יחד עם זאת, קחו בחשבון שהתוצאות אינן קבועות וגם לאחר שתעברו 6 טיפולים, לא בטוח שהתוצאות יחזיקו מעמד בטווח הארוך. קרוב לוודאי שתצטרכו לעבור טיפולי תחזוקה לפחות פעם בשנתיים, ואלה עשויים לכלול שלושה עד שישה מפגשים נוספים.

 

סקולפטורה חסרונות

 • התוצאות נראות לאחר זמן רב יותר: בעוד שחומרי מילוי המבוססים על רעלנים זקוקים לכמה ימים כדי להעניק תוצאות אידיאליות, מילוי בחומר סקולפטרה דורש בין 3 ל-6 מפגשים בהפרש של 6-3 שבועות זה מזה, לפני השגת תוצאות אידיאליות. כלומר, צריך להתאזר בסבלנות כדי לראות את מלוא ההשפעה של הטיפול.

 • סקולפטרה הוא קצת יקר יותר מהחלופות האחרות.

 

פיגמנט לוגו

מתלבטים לגבי טיפול סקולפטרה לעור פנים גמיש וצעיר?
התייעצו עם מומחים עוד היום!

פיגמנט לוגו
דילוג לתוכן