קרמים לפיגמנטציה

פיגמנטציה לא אחידה בעור מסוג היפרפיגמנטציה, היא אחת התלונות הנפוצות המטרידות אנשים רבים. כתמים כהים, המכונים כתמי גיל או כתמי שמש, מופיעים לעתים קרובות בחלקי הגוף שנחשפים לשמש באופן קבוע. האם אפשר להעלים כתמים לא אסתטיים אלה? הבה ונראה…

מהי היפרפיגמנטציה?

היפרפיגמנטציה (Hyperpigmentation), היא סוג של פיגמנטציה המתבטאת בכתמי עור חומים, והיא ׳באג׳ שיכול להשפיע על כל סוגי העור ולהתפתח בעקבות אקנה, גנטיקה, שינויים הורמונליים או פגיעה פיזית בעור.

היפרפיגמנטציה מתרחשת בעקבות ייצור יתר של פיגמנט המלנין על ידי התאים המלנוציטים. זה מוביל לכתמי עור כהים ולגוון עור לא אחיד.

יש שלושה סוגים עיקריים של היפרפיגמנטציה הגורמת לכתמי פיגמנטציה כהים:

 • כתמי גיל – מופיעים בדרך כלל על המחשוף, הפנים ואמות הידיים, כתוצאה מחשיפה לשמש ובולטים יותר ככול שמתבגרים. ניתן לטפל בקלות בכתמים אלה בעזרת קרם נגד פיגמנטציה, אבל יש להקפיד על שימוש קבוע בקרם הגנה מפני קרני השמש, כדי למנוע נזקים נוספים.
 • מצב פוסט-דלקתי – היפרפיגמנטציה שמופיעה לאחר אקנה בצורה של אדמומיות בעור בהיר ושל כתמים חומים בעור כהה. הפירפיגמנטציה זו בדרך כלל דוהה עם הזמן.

ניתן להאיץ את העלמת הכתמים באמצעות קרם לטיפול בפיגמנטציה ולטיפוח העור ללא מרשם שמכיל מרכיבים כמו:

 • ויטמין C
 • חומצה קוג׳ית
 • חומצה אזלאית
 • ארבוטין (arbutin)
 • רטינול

חומרים אלה יעילים להפחתת מראה ההיפרפיגמנטציה ולהבהרת העור. בנוסף, אל תשכחו להימרח בקרם הגנה באופן קבוע, לא רק בקיץ. זה ימנע החמרה של הפיגמנטציה וישפר את בריאות העור.

 • מלזמה (melasma) – היא מצב שמאופיינת בכתמים על העור שמופיעים על המצח, על הלחיים על גשר האף או מעל לשפה העליונה. מלזמה יכולה להיות מופעלת על ידי שינויים הורמונליים והיא נחשבת כפיגמנטציה הורמונלית – כמו למשל פיגמנטציה בהריון, או כתמי פיגמנטציה בפנים שמתפתחים בעקבות טיפולים הורמונליים או נטילת גלולות למניעת הריון.

קשה להיפטר ממלזמה לחלוטין, אבל ניתן למזער את הכתמים עם קרם מבהיר פיגמנטציה שמתאים למצבכם. פיגמנטציה הנגרמת על ידי מלזמה מחייבת שימוש במוצרי מרשם חזקים כמו קרם להבהרת פיגמנטציה שמכיל טרטינואין (tretinoin) והידרוקינון (hydroquinone), כדי להבטיח שליטה במצב.

רוצים שמומחה לפיגמנטציה יחזור אליכם?
התייעצו עם מומחים עוד היום!

סוגים שונים של ג׳ל או קרם להסרת כתמי פיגמנטציה יכולים לסייע להעלמת כתמים באזורים שונים בגוף, כמו:

 • פיגמנטציה בצוואר
 • פיגמנטציה בפנים
 • פיגמנטציה מתחת לעיניים
 • פיגמנטציה במצח
 • פיגמנטציה בשפם
 • פיגמנטציה בידיים, ברגליים או בגב

קרם לטיפול בהיפרפיגמנטציה

יש כמה מוצרים דרמו-קוסמטיים להיפרפיגמנטציה. על מנת שתוכלו לטפל בהיפרפיגמנטציה שלכם, חפשו מוצרים לטיפוח העור שהנוסחה שלהם נועדה לטפל בבעיה שלכם, ושהוכחו כיעילים מבחינה קלינית ודרמטלוגית.

אנטי פיגמנט של חברת Eucerin (The Eucerin Anti-Pigment) –

סט שכולל 4 סוגים של קרמים: קרם יום, קרם לילה, סרום ותיקון נקודתי – שהורכבו על ידי החברה במיוחד כדי להפחית היפרפיגמנטציה ולהציע לכם גוון עור אחיד וזוהר יותר. כל ארבעת המוצרים מכילים תיאמידול (Thiamidol), מרכיב יעיל הפועל בגורם השורשי שהביא להיפרפיגמנטציה, על ידי הפחתת ייצור המלנין באזור המטופל.

תכשיר זה הוכח קלינית ודרמטולוגית כטיפול בפיגמנטציה שיכול להפחית כתמים כהים ולמנוע את הופעתם מחדש. התוצאות הראשונות ייראו לאחר שבועיים, והן ישתפרו באופן רציף בעקבות שימוש קבוע במוצר.

בנוסף, עם מרכיב SPF 30 ומסנני UVA, קרם ליום של Eucerin Anti-Pigment – מציע הגנה יעילה מפני השמש ומונע היווצרות של כתמי היפרפיגמנטציה בעתיד.

סרום להיפרפיגמנטציה של חברת רוויז׳ן (Revision C+ Correcting Complex 30)

אחת הדרכים הטובות להילחם בהיפרפיגמנטציה היא להשתמש בנוגדי חמצון מקומיים כמו ויטמין C. זה נוגד חמצון עוצמתי שיכול לעזור לחסום את אנזים תירוזינייז (tyrosinase) – שהוא האנזים המרכזי בייצור עודפי פיגמנט המלנין – ולכן יש לו השפעה מתקנת ומבהירה.

הסרום של חברת רוויז׳ן הוא קליל ולא מטריד, כאשר עם תצורה חזקה של ויטמין C ויחד עם ויטמין E ונוגדי חמצון אחרים הוא מסוגל להתמקד בהיפרפיגמנטציה מכמה זוויות.  

נוסחה זו גם מגינה על העור גם מפני קרני UV ומפני האנרגיה הבוקעת מהמסכים שלנו.

חברת PCA – מציעה סרום לשעות הלילה

הסרום מציע טיפול להבהרה אינטנסיבית של העור והוא כולל תערובת של:

 • 5% רטינול (Retinol) טהור
 • רזברטול (resveratrol)
 • הקסילרסורצינול (hexylresorcinol)
 • ניאצינאמיד (niacinamide)

נוסחת ה-PCA מיועדת במיוחד לצורך טיפול בשינויי צבע בעור. כל המרכיבים במוצר מגנים יחדיו על היפרפיגמנטציה שנוצרה ממצב פוסט-דלקתי והם מטפלים ישירות בשינויי צבע העור בזמן שאתם ישנים.

מוצר של חברת The OrdinaryAzelaic Acid Suspension 10%

מוצר זה עובד היטב להפחתת היפרפיגמנטציה מבלי לגרום לגירוי. המוצר משמש גם כנוגד דלקת, ולכן הוא מוצר טוב שמציע פתרון כפול, עבור אלה הסובלים מאקנה. הרעיון הנפלא במוצר זה הוא הכללת החומצה האזלאית שמפחיתה פיגמנטים המופיעים באופן טבעי בעור וחסימת ייצור עודפי המלנין על ידי התאים המלנוציטים בעור.

סרום של חברת Vivant Skincare8% Mandelic Acid 3-in-1 Serum

סרום זה מכיל חומצה מנדלית (Mandelic Acid) ומתאים לסוגי עור רגישים, ובעיקר למטופלים שלא יכולים לסבול חומצות חזקות יותר אך מחפשים פתרון להיפרפיגמנטציה שלהם. הרכב הסרום גורם לכך שהוא חודר לאט יותר לעור, וחוץ מזה הוא נהדר גם לטיפול במצבי אקנה מתונים.

מוצר של חברת Sunday RileyGood Gens

מוצר זה מתאים לאנשים עם עור שהוא גם רגיש וגם יבש. המוצר מכיל חומצה לקטית (lactic acid), חומצה עדינה שתורמת לחות לעור ובו בזמן מבהירה ומשילה אותו.

למעשה, המוצר Good Gens, מציע טיפול בתכשיר שמתבסס על AHA (Alpha Hydroxy Acid), כלומר, על חומצה מסיסה במים, כמו החומצה הלקטית. מוצר זה מכיל גם ליקוריץ (licorice) ולמון גראס (lemongrass), שמתגייסים יחדיו להבהרת העור.

מוצר של חברת CysperaIntensive Pigment Corrector (מתקן פיגמנט עוצמתי)

טיפול חדשני במרחב הטיפול בהיפרפיגמנטציה, המשתמש במרכיב ציסטמין הידרוכלוריד (cysteamine hydrochloride), מרכיב שמיוצר על ידי התאים שלנו באופן טבעי.

נוסחה חזקה זו חוסמת מספר מסלולים בתאי המלנוציטים המייצרים מלנין ומונעת מהם לייצר עודפי מלנין. בנוסף, מרכיב זה פועל גם כנוגד חמצון חזק. יש הממליצים להתייעץ עם הרופא לפני הבחירה במוצר זה מכיוון שטיפול מקומי זה נחקר רק על סוגים ספציפיים של היפרפיגמנטציה, ולמשך זמן שימוש ספציפי. ודבר נוסף, נראה שתוכלו להשיג את המוצר הזה אצל רופא העור בלבד או אצל כמה קמעונאים מורשים.

ולבסוף, המלצה על קרם הגנה טוב למניעת היפרפיגמנטציה – מוצר של חברת CeraVe שנקרא: Ultra-Light Moisturizing Lotion SPF 30

קרם הגנה הוא הדבר החשוב ביותר הן למניעה והן לטיפול בהיפרפיגמנטציה, ובלבד שהמוצר מציע לפחות SPF 30 (Sun Protection Factor). קרם ההגנה של חברת CeraVe טוב מאוד לסוגי עור רגישים ומשתלב היטב בכול סוג של עור מבלי להשאיר מעטה לבן.

בנוסף לטיפולים להסרת פיגמנטציה באמצעות קרם המכיל חומרים המבהירים את העור, יש שיטות טיפול אחרות שמסייעות להעלמת כתמים כמו:

 • הסרת פיגמנטציה בלייזר
 • פילינג לטיפול בפיגמנטציה שכולל סוגי פילינג שונים, כמו:
  • פילינג כימי
  • פילינג טבעי
  • פילינג צמחי

רוצים שמומחה לפיגמנטציה יחזור אליכם?
התייעצו עם מומחים עוד היום!