טיפול בפיגמנטציה בקופ"ח מכבי

 

אם אתם חברי מכבי ורוצים להיפטר מפיגמנטציה בעור, עומדות בפניכם שתי אפשרויות – האחת, היא לפנות לרפואת העור הרגילה של הקופה והשנייה, היא לפנות לשירותי האסתטיקה של מכבי, כדי לקבל את הטיפול ההולם את הפיגמנטציה שלכם.

מהם סוגי הפיגמנטציה השונים?

  • פיגמנט המלנין בעור הוא זה שקובע את צבע העור, העיניים והשיער שלנו.
  • התאים המלנוציטים (melanocytes) בעור, הם אלה שאחראיים על ייצור המלנין.


פיגמנטציה יכולה להתרחש בשלושה מצבים:

  • דפיגמנטציה (Depigmentation) והיפופיגמנטציה (Hypopigmentation) הם שני מצבים שגורמים לאובדן פיגמנטציה או לייצור כמויות קטנות מאוד של מלנין. מצבים אלה מתבטאים בכתמי עור בהירים מהעור שמסביב, והם מאפיינים, בין השאר, שינויים בגוון העור כמו ויטיליגו (Vitiligo) או לבקנות.
  • היפרפיגמנטציה (Hyperpigmentation) היא מצב שגורם לייצור כמויות גדולות של מלנין. פיגמנטציה זו מתבטאת בכתמי שמש או בכתמי גיל כהים מהעור הרגיל.

התייעצו עם מומחים עוד היום!

מובן לי שקיימת הנחה לחברי קופת חולים מכבי ושהמחיר לא מסובסד במלואו

על היפרפיגמנטציה – כתמי פיגמנטציה כהים

המלנין לא רק קובע את צבע העור, אלא מציע לו גם הגנה טבעית.

מה זה אומר?

כאשר העור נחשף לשמש, מתחילים תאי המלנוציטים להאיץ את ייצור המלנין, שיספגו את קרני ה-UV המזיקות. לטווח הקצר פעולה זו מתבטאת בשיזוף, שאולי אתם גם נהנים ממנו, אבל לאורך שנים של חשיפה לשמש, יתחילו מצבורי המלנין האלה לעלות אל פני השטח וייראו ככתמי עור כהים שמזקינים את המראה שלנו.

שלושה מצבים עשויים לגרום להיפרפיגמנטציה לאחר חשיפה לשמש:

  • כתמי גיל או כתמי שמש, שנגרמים לאחר חשיפה ממושכת לשמש.
  • מצב פוסט-דלקתי בעור שיצר צלקות כמו לאחר אקנה, פציעה או כוויה. חשיפה לשמש של עור במצב פוסט דלקתי, מכהה את הצלקות שנראות ככתמי עור כהים.
  • מלזמה (melasma), היא מצב שנוצר כנראה בעקבות חוסר איזון הורמונלי. פיגמנטציה בהריון או פיגמנטציה הורמונלית, יכולות להיות מנת חלקן של נשים שנוטלות גלולות למניעת הריון או עוברות טיפולים הורמונליים. חשיפה לשמש במצבים של מלזמה מאיצה את ההיפרפיגמנטציה. למרות שמדובר במצב המאפיין יותר את הנשים, יש גם גברים שעשויים לסבול מהיפרפיגמנטציה כתוצאה ממלזמה.

היפרפיגמנטציה יכולה להתבטא בכתמים על העור שמתפתחים באזורים שונים בגוף כמו: פיגמנטציה במפשעות, בידיים או ברגליים.

המלזמה גורמת בעיקר לכתמי פיגמנטציה בפנים, כמו:

טיפולים להעלמת פיגמנטציה

השיטות לטיפול בפיגמנטציה נוקטות בדרכים שונות – חלקן על ידי הסרת הכתמים וחלקן על ידי הבהרת הכתמים בקרם או בסרום שאפשר לקנות ללא מרשם או עם מרשם, תלוי בעוצמת הריכוז של החומר הפעיל.

הסרת פיגמנטציה בלייזר

בטיפול להסרת פיגמנטציה בלייזר, העור המטופל נחשף לפולסים קצרים של אור מרוכז מאוד, המפרק את המלנין האחראי על היווצרות הפיגמנטציה בעור. במהלך הטיפול, המלנין נספג ביעילות בגוף ומפחית את הנראות של כתמי העור הכהים.

הטיפול להסרת פיגמנטציה בלייזר הוא מהיר ויעיל, וברוב המקרים 6-3 טיפולים במרווחים שבין 4 עד 6 שבועות, יכולים לספק תוצאות טובות.

טיפול בפיגמנטציה באמצעות פילינג

טיפול בפיגמנטציה באמצעות פילינג כולל את האפשרויות הבאות:

  • פילינג שטחי, שיטפל רק בשכבת העור החיצונית;
  • פילינג בינוני, שיטפל בשכבת העור העליונה וזו שמתחתיה;
  • ופילינג עמוק שיטפל בכול עומק שכבות העור.


חומרים פעילים שונים נכללים במוצר הפילינג שיסיר את ההיפרפיגמנטציה:

פילינג כימי – משתמש בחומצות הממיסות את תאי העור הישנים והנגועים בכתמי פיגמנטציה. לאחר שהפילינג מוחל על העור, מולקולות החומצה חודרות אל מתחת לשכבת העור העליונה, ומפרידות בין תא העור הישנים לעור. תהליך זה מסיר תאי עור מתים ומבוגרים, וגורם לחשיפה של שכבה חדשה של תאי עור חלקים, רעננים ובריאים.

חשיפה זו של שכבת התאים החדשה מעודדת את תאי העור להיות פעילים יותר והם מתחילים ליצור תאי עור חדשים ולהגביר את ייצור הקולגן. תאים חדשים אלה ישמרו על רמת הלחות של העור ויספגו ביתר יעילות את מוצרי טיפוח העור בהם אתם משתמשים.

פילינג כימי יכול להתבצע גם כפילינג רפואי, שנערך בחדר הניתוח על ידי רופא מוסמך בתחום זה.

פילינג טבעי – משתמש בחומרים טבעיים, כמו חומצות מסיסות במים שמקורם למשל, בקנה סוכר, בלימון או בחלב; או אנזימים שמקורם בפירות כמו רימונים, דלעת, פפאיה, אננס ותאנים.

פילינג טבעי מתאים לפילינג שטחי, המטפל רק בשכבת העור העליונה, ומקלף ממנה את תאי העור המתים, תוך שהוא חושף שכבת עור חדשה במראה חלק ורענן יותר.

התייעצו עם מומחים עוד היום!

מובן לי שקיימת הנחה לחברי קופת חולים מכבי ושהמחיר לא מסובסד במלואו
דילוג לתוכן