צלקות אקנה

סובלים מצלקות אקנה וחולמים על עור חלק ונקי?
ריכזנו עבורכם את כל השיטות להעלמת צלקות אקנה ללא כאבים בטכנולוגיות המתקדמות ביותר בהתאמה אישית לעור הפנים ולמצב הצלקות שלכם.

ההתמודדות עם צלקות אקנה יכולה להיות קשוחה ומייאשת. לאחר תקופה ארוכה של מאבק בפצעי האקנה, זה די מפחיד לגלות שהפצעונים הותירו אחריהם צלקות.

למרבה המזל, בזכות ההתפתחויות העדכניות בתחום היופי והאסתטיקה, גם צלקות אקנה, המהוות תזכורת לא נעימה לפצעונים הישנים, הכואבים ומציקים, יכולות להתפוגג והיטמע במרקם העור המקיף אותן.

אם פצעי האקנה שכחו זה מכבר אבל נשארתם עם צלקות, בואו לגלות מה גורם לצלקות פוסט אקנה ואיך ניתן להיפטר מהן ולקדם עור פנים צעיר ובריא.

פיגמנט לוגו

מתלבטים לגבי טיפולים להעלמת צלקות אקנה?
התייעצו עם מומחים עוד היום!

פיגמנט לוגו

האם העלמת צלקות אקנה באמת אפשרית?

הדבר הראשון שאנשים הנאבקים עם צלקות אקנה רוצים לדעת, זה האם צלקות אלה יכולות להיעלם באופן טבעי? התשובה היא: תלוי בסוג הצלקת שיש לכם! יש צלקות אקנה אטרופיות שעברו היפרפיגמנטציה פוסט דלקתית, שידהו לאחר שבועות או חודשים כשהעור יתרפא. אבל גם סוג זה של צלקות יכול להישאר שנים, תלוי בסוג העור ובחומרת האקנה.

באופן כללי, רוב צלקות האקנה לא ייעלמו מעצמן, גם לאחר טיפולים ביתיים שונים. להסרת צלקות אקנה יעילה, תזדקקו לקבל טיפול מקצועי שיצליח להגיע לרמה של עור בגוון אחיד ומרקם חלק.

איך להסיר צלקות אקנה אטרופיות, שקועות, באמצעות חומרי מילוי עוריים?

כאשר צלקות האקנה השקועות הן עמוקות, טיפול בהזרקת חומרי מילוי להיפודרמיס (Hypodermis), שכבת העור העמוקה ביותר, יהיה יעיל ביותר למילוי הצלקות ולמזעור המראה שלהן.

שני חומרי המילוי העוריים היעילים להעלמת צלקות אקנה הם חומצה היאלורונית (Hyaluronic) וסקולפטרה (Sculptra). כאשר הסיכונים הכרוכים בהזרקות למילוי צלקות אקנה, הם מינימליים.

העלמת צלקות אקנה באמצעות בחומצה היאלורונית

טיפול בצלקות אקנה באמצעות חומצה היאלורונית עוזר לשפר צלקות אקנה שקועות, עמוקות ושטחיות. חומר מילוי על בסיס חומצה היאלורונית ממלא את העור מבפנים ומחזיר לו נפח ברמה של העור בסביבה. טיפול זה יכול להתמודד ביעילות גם עם צלקות חומות או אדומות (היפרפיגמנטציה) ועם צלקות היפרטרופיות (צלקות עם עודפי עור), ולהפוך אותן לפחות בולטות.

חומצה היאלורונית אוצרת מים, ומים יכולים ליצור נפח, כך שטיפול זה יכולה למלא מבפנים צלקות שקועות, ואגב כך גם להמריץ את ייצור הקולגן המסייע לשיפור מרקם העור.

הטיפול מתחיל במריחת קרם מאלחש כדי להפחית כל אי נוחות, כאשר כל צלקת תקבל כמה זריקות של חומצה היאלורונית. בדרך כלל יש צורך בטיפול נוסף כדי להשיג תוצאות מיטביות.

הטיפול אינו כרוך בתקופת החלמה אבל יתכנו כמה תופעות לוואי מסוימות כמו נפיחות, אדמומיות וחבורות, תלוי בסוג העור וברגישות שלו. התוצאה היא עור חלק השומר על קווי המתאר הטבעיים של הפנים אם כי מדובר בתוצאה זמנית, שתימשך מספר חודשים.

 

לפני ואחרי טיפולים להעלמת צלקות אקנה

פיגמנט לוגו

מתלבטים לגבי טיפולים להעלמת צלקות אקנה?
התייעצו עם מומחים עוד היום!

פיגמנט לוגו

העלמת צלקות אקנה באמצעות טיפול בסקולפטרה (Sculptra)

סקולפטרה הוא חומר מילוי ביו-סטימולטור, תואם ביולוגית, המורכב מחומצה פולי-לקטית, ומשמש ליצירת נפח ולגירוי ייצור קולגן. הזרקת סקולפטרה חוללה מהפכה בטיפול בצלקות אקנה. מדובר בביו-סטימולנטים המעוררים את המערכת החיסונית לייצר קולגן, תאי עור ורקמות שומן, התורמים להפחתת צלקות אקנה אטרופיות שברובן יש אלמנט של אובדן קולגן ושומן.

הזרקות סקולפטרה הן בחירה מושלמת לטיפול בצלקות אקנה אטרופיות, כאשר להוספת נפח לשקע הצלקת יש יכולת למתוח בעדינות את פני העור ולגרום לטשטוש מראה הצלקת. בדרך כלל נדרשים שניים עד שלושה מפגשים כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר.

תופעות לוואי זמניות לאחר הטיפול הן נפיחות, רגישות, אדמומיות, חבורות, דימום או גירוד. תוכלו לחזור לשגרת חייכם מיד לאחר הטיפול, שאינו כרוך בתקופת החלמה.

הזרקות ביו-סטימולטוריות מחדשות את המרקם העורי ומספקות פתרון ארוך טווח שנמשך כשנתיים.

איך להעלים צלקות אקנה היפראטרופיות, מורמות, באמצעות הקרנת אנרגיה?

כיוון שהטיפולים המשמשים להעלמת צלקות אקנה תלויים בסוג הצלקות שיש לכם, שיטות טיפול המבוססות על הקרנת אנרגיה, כמו לייזר, גלי רדיו ואולטרסאונד, מטפלות ביעילות, בעיקר בצלקות אקנה מורמות.

טיפול בלייזר: טיפולים להעלמת צלקות אקנה בלייזר משתמשים בהקרנת אור ממוקדת כדי להסיר את השכבה החיצונית של העור ולעורר ייצור קולגן. זה יאפשר לתאי עור חדשים לכסות את התאים הפגועים של הצלקת. הלייזר משפר את מראה הצלקות על ידי הקטנת גודלן וצורתן והפחתת הפיגמנטציה שלהן כך שיוכלו להשתלב עם רקמת העור הבריאה שמסביב.

טיפול בגלי רדיו – RF (Radiofrequency): טיפול זה מספק אנרגיית גלי רדיו כדי ליצור בעור מיקרו פצעונים המקדמים את ריפוי העור ויוצרים עור חלק ומתוח יותר.

טיפול באולטרסאונד: אנרגיית האולטרסאונד יוצרת גלים הגורמים לרעידות זעירות בצלקות אקנה בפנים ומקדמים ריפוי. תהליך הריפוי מעורר את ייצור הקולגן שמצדו משפר את מראה העור הצלקתי. אנרגיית האולטרסאונד גם מהדקת את העור ומשפרת את המראה הכללי שלו.

פיגמנט לוגו

מתלבטים לגבי טיפולים להעלמת צלקות אקנה?
התייעצו עם מומחים עוד היום!

פיגמנט לוגו

כיצד גורמים פצעי האקנה לצלקות?

שלוש שכבות העור, אפידרמיס (שכבת העור העליונה), דרמיס והיפודרמיס מגינות על החלק הפנימי של הגוף מפני מזיקים כמו קרני UV וחיידקים, ומסייעות לייצור של ויטמין D הודות לאור השמש. אזורים בעור עם בלוטות חלב, במיוחד בפנים, בגב ובחזה, נוטים לפתח אקנה.

צלקות אקנה הן תוצאה של דלקת אקנה בנקבוביות. התנפחות של נקבובית האקנה גורמת להתמוטטות דופן הנקבובית. חלק מפגמי האקנה הם קטנים ויותירו צלקות רדודות שיחלימו במהירות. כאשר תכולת הפגמים ניגרת לרקמה שמסביב היא גורמת לצלקות עמוקות יותר. תגובת הריפוי של הפצע כוללת יצירת סיבי קולגן חדשים היוצרים מרקם צלקתי.

שיטת הטיפול בצלקות האקנה מותאמת במיוחד לסוג העור, לסוג הצלקות ולחומרתן.

 

יש 3 סוגים עיקריים של צלקות אקנה

צלקות אטרופיות (Atrophic):

הן צלקות אקנה שקועות הנגרמות על ידי אובדן רקמת עור ונוצרות בתהליך הריפוי של פצעי האקנה, כאשר העור מייצר פחות מדי תאי פיברובלסט (Fibroblast) וקולגן, הנחוצים לריפוי יעיל של הפצעים.

צלקות אטרופיות מופיעות ב-3 צורות:

  • Icepick – צלקת במראה של דקירת סיכה.
  • Boxcar – צלקת במראה של חריץ גדול יותר עם קצוות ברורים.
  • Rolling – צלקת במראה גלי עם קצוות לא ברורים.

 

צלקות היפרטרופיות (Hypertrophic): הן צלקות מורמות, מעין גבשושיות של רקמה צלקתית הנוצרות בתהליך הריפוי של פצעי האקנה כאשר העור מייצר יותר מדי תאי פיברובלסט שמגדילים באופן מוגזם את הרקמות הנוצרות.

צלקות קלואיד (Keloid): הן צלקות דומות להיפרטרופיות אבל נוטות להיות עבות יותר מפצעון האקנה המקורי. צלקות אלה עוברות לעתים היפרפיגמנטציה פוסט דלקתית, שהופכת אותן לכהות יותר מהעור שסביבן (לרוב הן צלקות אקנה אדומות או חומות). לעתים הן גורמות לגירוד או לכאב.

פיגמנט לוגו

מתלבטים לגבי טיפולים להעלמת צלקות אקנה?
התייעצו עם מומחים עוד היום!

פיגמנט לוגו
דילוג לתוכן